Sposoby na pomnażanie oszczędności. Lokaty i moc procentu składanego. Złote Szkoły NBP

21 kwietnia 2021 r. odbyła się interdyscyplinarna lekcja ekonomii pt. ”Sposoby na pomnażanie oszczędności. Lokaty i moc procentu składanego”, w której uczestniczyli uczniowie klasy 2f. W czasie zajęć matematyki, prowadzonych przez panią Edytę Rokitę, uczniowie poznali zasady funkcjonowania lokat bankowych oraz nauczyli się obliczać wysokość procentu składanego. W ramach podsumowania rozwiązali również zadania, które pomogą im w przyszłości wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową. Lekcja została zrealizowana w ramach programu “Złote Szkoły NBP”, którego motywem przewodnim są ”Giganci finansów osobistych”.

Lekcja została nagrana przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Koordynator programu – Mirosława Sojka