Spotkanie z ekspertem, pracownikiem Banku Oddziału Partnerskiego Santander Consumer Bank w Chrzanowie – Michałem Harwesem. Złote Szkoły NBP

W ramach Ogólnopolskiego Programu NBP „Złote Szkoły” Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zorganizowała spotkanie z ekspertem: pracownikiem Banku Oddziału Partnerskiego Santander Consumer Bank w Chrzanowie – Michałem Harwesem.

Spotkanie miało miejsce w następujących dniach: 13 kwietnia br. – z klasą 2g; 15 kwietnia br. – z klasą 3d i 21 kwietnia br. – z klasą 2c. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z rodzajami produktów bankowych; wyjaśnienia czym zajmują się banki?; jak zapewnione jest bezpieczeństwo bankowe klienta; na co należy zwrócić uwagę zakładając konto bankowe; jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywają technologie bankowe; czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?; jak ważnym jest zarządzanie budżetem
z bankiem. Pracownik banku omówił powyższe zagadnienia przedstawiając je w postaci prezentacji multimedialnej. Odpowiadał również na pytania uczniów, które dotyczyły zakładania konta bankowego informując ich, że założenie konta to krótka formalność, po której niemal od razu dostają cały arsenał środków do dysponowania finansami osobistymi tj. karty płatnicze, kredytowe, dostęp do konta przez telefon, Internet, sieć bankomatów – to wszystko oferują banki za naprawdę niewielki koszt. Konto z dostępem przez Internet ułatwia oszczędzanie i inwestowanie, dokonywanie zakupów na aukcjach i w sklepach internetowych. Zamiast płacić pieniądze na poczcie w przeciągu kilku minut mogą uregulować należności lub otrzymać płatności – stypendium czy przelew z konta rodziców. Za pomocą polecenia zapłaty mogą uporać się z opłatami za najczęstsze świadczenia, ponieważ skrupulatność banku gwarantuje, że wszystkie należności zostaną uregulowane na czas. Pan Michał Harwes podsumował spotkanie mówiąc, że konta są wygodnym, funkcjonalnym, a przede wszystkim bezpiecznym sposobem zarządzania finansami o coraz to większych możliwościach.

Uczniowie spotkania bardzo serdecznie Dziękują ekspertowi – Panu Michałowi Harwesowi za poświęcenie im swojego cennego czasu i przekazania ciekawej, interesującej oraz fachowej wiedzy dotyczącej finansów, bardzo przydatnej w ich dorastającym życiu.

Koordynator programu – Mirosława Sojka

Prezentacja pana Michała Harwesa