Wywiad z ekspertem Panią Prezes Fundacji „ENERGETYK” z Trzebini Ewą Mendelą. Złote Szkoły NBP

15 kwietnia br. w godzinach popołudniowych, przedstawicielki Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ramach ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP” przeprowadziły wywiad z ekspertem Panią Prezes Fundacji „ENERGETYK” z Trzebini.

z ekspertem Panią Prezes Fundacji „ENERGETYK” z Trzebini. Fundacja pomaga osobom chorym, niepełnosprawnym oraz dokonuje zakupu sprzętu medycznego, a w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Szkoła od ponad pięciu lat współpracuje z Fundacją, prowadzi koncerty,
aukcje. Młodzież naszego liceum uczestniczy również w koncertach przedstawiając swoje talenty wokalne, muzyczne, recytatorskie.
Pani Prezes udzieliła odpowiedzi na zadane poniżej pytania ogólne:

1. Jak pandemia zmieniła Pani sposób gospodarowania pieniędzmi na co dzień?
  2. Jak Pani myśli – czy współcześni ludzie przywiązują duże znaczenie do oszczędzania?
    Czy potrafią zarządzać pieniędzmi, czy częściej wybierają życie na kredyt?
  3. Czy łatwo wpaść w spiralę zadłużenia? Jak Pani zdaniem do niej nie dopuścić?
    Zadano również pytania dotyczące zarządzania finansami Fundacji „ENERGETYK”:
  4. Jak pandemia wpłynęła na działalność Fundacji?
  5. Czy w tym trudnym czasie udało się pozyskać fundusze dla Fundacji?
    Jak zarządzanie finansami wpływa na prowadzenie działalności Fundacji?
  6. Jakie działania podejmuje Fundacja, by pozyskać fundusze na wypełnianie zadań statutowych?

Nagranie wywiadu zostało zrealizowane w budynku II LO w Chrzanowie. Zapraszamy do jego obejrzenia na stronie internetowej liceum w zakładce spotkania z ekspertem.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Pani Prezes za udzielenie wywiadu oraz za

wszelką pomoc w realizacji powyższego programu.

Koordynator programu – Mirosława Sojka