Mural na 30-lecie istnienia szkoły

W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił
rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jubileusz Patrona, ale i zbiegające się z nim 30-lecie istnienia Szkoły,
upamiętniliśmy wykonaniem muralu na elewacji budynku Liceum.

Realizacja przedsięwzięcia przebiegała etapowo. Spośród projektów, uczniów klas artystycznych wybrana została praca Martyny Chmielowskiej (klasa 3g).
Wykorzystując siatkę kwadratową proporcji, odwzorowaliśmy wcześniej przygotowany szkic. Na wielkoformatowy arkusz papieru, został naniesiony wizerunek poety, w skali 1:1. Następnie kontur postaci został perforowany (perforacja to drobne dziurki jedna przy drugiej na linii konturu). Tak powstała tzw. przeprócha, umożliwiająca rozpoczęcie prac na elewacji budynku. Szablon został przytwierdzony, obrys naniesiony na ścianę.
Po jego odklejeniu, został na niej wykropkowany wzór. Kolejnym etapem było wypełnianie rysunku kolorem. Mural malowali uczniowie klasy artystycznej: Martyna Chmielowska i Jakub Wojnar. Wyższe partie przedstawienia, wymagające pracy na rusztowaniach wykonał Pan Jacek Celadyn.

Za instalacje rusztowań i przygotowanie
ściany do prac malarskich dziękujemy Panu Aleksandrowi Woźniakowi, prezesowi firmy BAUMAX.
Realizacja muralu możliwa była dzięki finansowaniu przedsięwzięcia przez
Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Prace koordynowali nauczyciele Aneta Solińska i Jacek Celadyn.