Szlachetna Paczka

Ogólnopolska akcja świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA

www.szlachetnapaczka.pl
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w akcji jako darczyńcy i wolontariusze. W zeszłym roku chrzanowski sztab i magazyn akcji po raz pierwszy mieścił się w naszej szkole. W tym roku ponownie będziemy organizować finał SZLACHETNEJ PACZKI w dniach 8-9 grudnia. W listopadzie zwrócimy się z prośbą o pomoc do nauczycieli i uczniów, którzy zechcą uczestniczyć w organizacji finału. Zachęcamy też nauczycieli i uczniów, żeby włączyli się do akcji jako darczyńcy. 17 listopada na stronie SZLACHETNEJ PACZKI zostanie otwarta internetowa baza z opisami rodzin. Darczyńcy wybiorą konkretną rodzinę i przygotują dla niej pomoc. Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – razem z kolegami z klasy, przyjaciółmi lub rodziną.
Na razie trwa rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Wolontariusz to osoba, która:
* działa w okresie wrzesień – grudzień,
* bierze udział w rozmowie rekrutacyjnej i dwóch szkoleniach,
* odwiedza potrzebujące rodziny i razem z liderem podejmuje decyzję o włączeniu ich do projektu,
* pomaga w znalezieniu darczyńców dla rodzin ze swojego rejonu,
* kontaktuje się z darczyńcą i wspiera go w przygotowaniu pomocy,
* dostarcza paczki do rodzin, a darczyńcy wysyła relację z wręczenia paczek rodzinie.
Żeby zostać wolontariuszem, trzeba zarejestrować się na stronie www.szlachetnapaczka.pl w zakładce Zostań SuperW. Rekrutacja trwa do końca września. Można też skontaktować się bezpośrednio z liderką naszego regionu Katarzyną Petką – tel. 508696869.
W naszej szkole informacji na temat SZLACHETNEJ PACZKI udzielają:
Pani Lilianna Zaręba
Pani Wioletta Gajda
Patrycja Brus z klasy III E.

  
Trwa rekrutacja wolontariuszy do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku finał akcji poownie odbędzie się w naszej szkole.

Ewa Dzierwa