Wolontariat

Autor: Barbara Nosek

VI POWIATOWY DZIEŃ SENIORA

W dniu 25 października 2012 roku młodzież klas drugich uczestniczyła w wolontariacie podczas VI Powiatowego Dnia Seniora, zorganizowanego przez Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Matki Bożej Różańcowej, podczas której uczniowie pomagali w oprawie mszy jako lektorzy, ministranci i chórek. Następnie zaproszeni goście udali się na Halę Sportową w Chrzanowie, gdzie odbyła się część główna uroczystości. Seniorzy uczestniczyli w koncercie Alicji Majewskiej oraz we wspólnej biesiadzie. Podczas VI Powiatowego Dnia Seniora rozstrzygnięto  konkurs Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” na tytuł Seniora Ziemi Chrzanowskiej.

W  uroczystości uczestniczyło ponad 850 członków stowarzyszeń seniorskich z terenu powiatu chrzanowskiego. Młodzież naszej szkoły aktywnie pomagała przy organizacji powyższej imprezy.

W dniu 7 listopada 2012 roku uczniowie biorący udział w wolontariacie spotkali się z Panem Starostą Adamem Potockim i pracownikami Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. Pan starosta serdecznie podziękował Dyrekcji, opiekunom i uczniom „…za szczególne zaangażowanie, ogromną pomoc, włożone serce, uśmiech oraz dobrego ducha…”. Uczniowie otrzymali w formie podziękowań dyplomy za pracę w wolontariacie, kalendarze i małe upominki.
Cieszymy się, że takie działania umożliwiają młodzieży integrację ze środowiskiem lokalnym i pozwalają służyć pomocą innym