VI Powiatowy Konkurs Kolęd

Autor: Marcin Trębacz

12 grudnia 2012 roku, w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini, odbył się
VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim.
Jury w składzie: Ireneusz Stańczak – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garść, Mirosław Witoń – dyrektor Dworku Zieleniewskich, Donata Wiącek – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Chrzanowie, Lidia Cichy – przedstawiciel wydawnictwa Express Publishing oraz Małgorzata Szpara – nauczyciel języka niemieckiego, wręczyło nagrody w dwóch kategoriach – soliści i zespoły.

W kategorii „soliści”, drugie miejsce zajęła Karolina Sikora, uczennica klasy 1f z II LO, która zaprezentowała utwór „Wonderful dream” . Trzecie miejsce zdobyła Angelika Mulka z I LO w Chrzanowie.

W kategorii „zespoły” również zwyciężyły uczennice naszego liceum. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Kumala (klasa 2a) i Anna Bogusz (klasa 2b) z utworem „Tracks in the snow”. Drugie miejsce przypadło Anicie Wojciechowskiej i Marcie Deja (klasa 1e) za utwór „Oh Holy Night”. Trzecią nagrodę otrzymała formacja „Rudolph the Red” z Zespołu Szkół w Libiążu.

W kategorii „kolęd w języku niemieckim” drugie miejsce zajął zespół z naszego liceum.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.