Akcja poszukiwania dawców

19 marca w naszej szkole obyła się akcja związana z wpisem do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Rano przyjechał do nas pan Tomek Chruśliński, który jest przedstawicielem Fundacji „Przeciwko Leukemii”.
Od godziny 8:00 pełnoletnie osoby miały możliwość dołączyć  do rejestru ALF PL3. Jako pierwsi zgłosili się uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.
Proces rejestracji polegał na wypełnieniu trzech formularzy. Następnie kandydat musiał okazać dowód osobisty, bądź inny dokument potwierdzający jego tożsamość oraz ukończenie 18 roku życia. Po wprowadzeniu  danych do komputera i naklejeniu numeru  identyfikacyjnego na kartę zgłoszenia oraz na próbówkę  pakowano wypełnione dokumenty kandydata w foliową koszulkę.
Później kandydat z próbówką w ręku udawał się do sali obok, gdzie panie pielęgniarki pobierały jego krew. Wiele osób mimo obawy przed zemdleniem zdecydowało się wesprzeć tą akcję. Cały proces przebiegał bardzo sprawnie dzięki dobrej współpracy.

Wśród zarejestrowanych osób są uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini oraz naszej szkoły. Chęć bycia dawcą wykazały również osoby spoza szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani z „Przełomu”, która również się zarejestrowała. Nasze Panie pielęgniarki także dołączyły do kandydatów na dawcę :)

Akcja trwała do 11:00. W naszej szkole zarejestrowało się 87 osób.

Mamy nadzieję, że zorganizowana przesz nas akcja pomoże uratować  niejedno życie ludzkie.

Wszystkie osoby wykazały się wielką odwagą i jeszcze większym sercem!
Dziękujemy za udział!

Autor: Jerzy Jura