Spotkanie z wiceburmistrzem Chrzanowa Robertem Maciaszkiem

W czwartek, 28 lutego, młodzież naszego Liceum wraz z nauczycielami wiedzy o społeczeństwie  miała przyjemność spotkania z wiceburmistrzem Chrzanowa – Robertem Maciaszkiem.
Wiceburmistrz został powołany na stanowisko w 2011 roku. Dodatkowo, pełni funkcję przewodniczącego koła PO w Chrzanowie. Wcześniej stał na czele komisji rozwoju gospodarczego gminy zajmując stanowisko radnego Rady Miejskiej.

Tematem lekcji była praca samorządu terytorialnego oraz współpraca z Unią Europejską.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas humanistycznych – 3c i 3g oraz nauczyciele mgr Izabela Ciołczyk, mgr Agnieszka Rusek, mgr Ewelina Furmanik.
Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie miała formę debaty, dlatego też uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące Powiatu Chrzanowskiego oraz bieżących wydarzeń politycznych. Rozmawialiśmy z wiceburmistrzem Chrzanowa
m.in. o budowie obwodnicy północno – wschodniej, która jest współfinansowana przez Unię Europejską. Dowiedzieliśmy się o planach samorządu terytorialnego na wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Chrzanowie oraz o projekcie budowy spalarni śmieci dla Małopolski Zachodniej, która miałaby powstać na terenie Trzebini.

Żegnając się, wiceburmistrz Robert Maciaszek wyraził zadowolenie z wizyty w Liceum, do którego uczęszczał przed kilkunastoma laty. Z wielką przyjemnością zaprosiliśmy pana Roberta Maciaszka na ponowne spotkanie w naszej szkole.

Sprawozdanie ze spotkania przedstawiła uczennica klasy 3g Aleksandra Hodur.