Wygrana naszych uczennic

 „Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy, musimy marzyć tak dobrze jak działać.”
Anatole France

Sukces naszych uczennic

6 czerwca br. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Projektu KORBA, który będzie realizowany w roku szkolnym 2013/2014. Spośród 161 osób z 4 województw (śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego) wybrano 80, w których znalazły się dwie nasze uczennice:

Anna Bogusz (2b) oraz Patrycja Habierska (2a).

Ania będzie realizowała projekt pod tytułem: „Dzieciom…My”,  opisując go w następujący sposób:

Podawanie na złotej tacy informacji nie ma tej mocy, co emocje wywołane przez katharsis w spektaklu teatralnym lub muzycznym. I właśnie w tym miejscu pojawił się pomysł wystawienia najtrudniejszej formy ekspresji sztuki – musicalu o księżniczkach i rycerzach. By poprzeczka poszybowała jeszcze wyżej, na widza wybrałam najbardziej wymagającego odbiorcę. Pragnę rozniecić maleńki płomyczek sztuki w najmłodszych mieszkańcach Chrzanowa z okolicznych przedszkoli, Domu Samotnej Matki oraz oddziału dziecięcego w Chrzanowie. Czy ten płomyczek roznieci ogień? Tego nie mogę przewidzieć, ale szansę Dzieciaki otrzymają tuż po spektaklu na „Warsztatach zamkowych”, gdzie będą nabywać pożądane rycerskie i książęce cechy. Może już teraz ktoś z Was dostrzega oczami wyobraźni swoje zdolności, które pomogą uwrażliwić tą najmniejszą, ale obiecującą cząstkę Naszego miasta!

Patrycja będzie prowadziła: „Zajęcia ze strzelectwa sportowego oraz samoobrony”.
Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w projekcie Korba. W poprzedniej edycji Magdalena Ogorzały (nasza absolwentka) realizowała Warsztaty taneczne połączone z widowiskiem tanecznym FLASH-MOB i otrzymała tytuł Finalisty Projektu KORBA. Uczennicom życzę samych sukcesów w realizacji swojego projektu, zdobycia tytułu Lidera 2013 roku i trzymam za nie kciuki, bo od 1 września 2013 roku czeka  nas bardzo intensywna praca:)                

 Mirosława Sojka
nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

 Kilka słów na temat Projektu KORBA:

 Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Patronat nad projektem objęli między innymi: Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Krajowa Izba Gospodarcza, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Prezydent Katowic Piotr Uszok, Stowarzyszenie Siemacha, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Radio Eska, TVP Katowice, Dziennik Zachodni, TVP Kraków, FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i wiele, wiele innych  instytucji. Jest to inicjatywa skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 

13-19 lat z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym swojego regionu. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji obywatelskich wśród młodych, aktywnych ludzi, którzy chętnie podejmują działania w swoim otoczeniu: sąsiedztwie, szkole czy mieście. Poprzez warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, konsultacje z ekspertami, a także możliwość realizacji własnego projektu, uczestnicy nabędą niezbędne umiejętności
i w przyszłości będą mogli realizować społeczne projekty na rzecz swojego środowiska.

„Projekt Korba to również rodzaj edukacji pozaformalnej. Umiejętności jakie młodzi ludzie zdobywają na sesjach warsztatowych, konsultacjach i spotkaniach znacznie wykraczają poza wiedzę zdobytą w szkole. Stawiamy na rozwój umiejętności tzw. miękkich, umiejętności organizacyjnych oraz kompetencji liderskich, które w przyszłości pomogą im również na rynku pracy”.

Organizatorzy Projektu.

Więcej informacji możecie znaleźć na poniższej stronie internetowej:

http://www.projektkorba.pl/korba_proj.html