Olimpiada Przedsiębiorczości 2013

Hasło IX Edycji: Własna firma

Serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich, a także tegorocznych maturzystów!

Do zdobycia indeksy szkół ekonomicznych: SGH w Warszawie oraz uniwersytetów ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, a także stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada to zawody trzystopniowe.

Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Odbędą się one 5 grudnia 2013 r.  w szkołach ponadgimnazjalnych, które zgłosiły uczestników do zawodów. Zawodnicy będą mieli za zadanie w ciagu 60 minut rozwiązać test wiedzy składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności.
Uwaga! Są punkty ujemne. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowanych zostanie ok. 1250 osób.

Drugi etap to eliminacje okręgowe. Odbędą się one 6 marca 2014 r.  w siedzibach pięciu komitetów okręgowych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zadaniem zawodników najpierw będzie rozwiązanie testu. Następnie 50 osób, które rozwiążą test najlepiej, przystąpi do rozwiązywania zadań sytuacyjnych w pięcioosobowych grupach. Wyniki prac zaprezentują następnie Komisji Okręgowej. Do eliminacji centralnych zakwalifikowanych zostanie po 10 najlepszych osób z każdego okręgu.

Trzeci etap to eliminacje centralne. Będę one miały miejsce 10 kwietnia 2014 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodnicy będą mieli za zadanie rozwiązanie testu i napisanie eseju, a 25 osób, które rozwiążą test najlepiej wystąpi przed Komisją Centralną, przedstawiając wcześniej przygotowaną prezentację na wybrany temat z zaproponowanej przez organizatorów listy.

Możecie się przygotować jeszcze lepiej korzystając z bazy zadań z poprzednich edycji, aplikacji do interaktywnych testów oraz wielu merytorycznych treści na platformie e-learningowej olimpiady:

http://www.olimpiada.edu.pl/strona/28/p/E-learning

http://www.olimpiada.edu.pl/baza-zadan/testy

Program i literatura Olimpiady 

Zgłoszenia przyjmują do dnia 28 października br. w sali nr 18
panie prof. Mirosława Sojka oraz Magdalena Baliś