Relacja z koncertu kwartetu VOCALISSA

Szczególnie miła atmosfera panowała podczas koncertu Kwartetu VOCALISSA zorganizowanego w ramach mikołajkowej akcji charytatywnej na rzecz małej Martynki, który odbył się 6 grudnia 2013 r. w Klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie. Było to niezwykłe spotkanie i niezwykły wieczór, bo nastrój w Starej Kotłowni budowała radość dzielenia się miłością. Miłością w którą opakowane są wszystkie prezenty. Młodzież naszego Liceum również przygotowała prezent – chciała podzielić się tym, co dla nich najcenniejsze – swoim talentem i pracą włożoną w opracowanie występu.

Ten autorski projekt zrodził się w ich sercach, by przywrócić uśmiech i radość na delikatnych twarzyczkach maluchów. Magiczna moc mikołajkowego koncertu i nasza empatia to wspaniały dar, który mogliśmy im ofiarować. Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do tych istot, które są słabe i potrzebują pomocy, a niebiosa postawiły na naszej drodze małą Martynkę, która właśnie tej pomocy potrzebuje, która rośnie, rozwija się na przekór wszystkim naukowym diagnozom, otulona kołderką ogromnie wielkiej miłości ze strony swojej najbliższej i najukochańszej rodziny.

Na koncert przybyło wiele osób, w tym zaproszeni goście – zastępca burmistrza Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, przedstawiciele Rady Rodziców II LO w Chrzanowie, nauczyciele, rodzice, oraz szerokie grono sympatyków Kwartetu. Koncert poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca małą Martynkę. Kwartet VOCALISSA w składzie: Wioletta Cholewa, Aleksandra Frankfurter, Agata i Dorota Połowienie – uczennice klasy 3c zaprezentowały 10 utworów – coverów współczesnej muzyki pop, w tym m.in. De dum, Siyahamba , Karuzela, Tears in Haven. Należy również wspomnieć o dwóch talentach muzycznych naszego Liceum w osobach Konrada Ściebura ucznia klasy 2a i Bartosza Lacha ucznia klasy 3d, którzy wraz z Kwartetem wykonali następujące utwory: Don’t  worry be happy, Sweet Dreams i Royals.

Przed i po koncercie zbieraliśmy do puszek datki, które zostały przekazane na indywidualne konto Martynki, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” w Warszawie. Dzięki Państwa życzliwości Drodzy Darczyńcy zebraliśmy kwotę w wysokości 1,030.00 zł za którą DZIĘKUJEMY.

Serdeczne Podziękowania należą się również Dyrektorowi MOKSiR w Chrzanowie Panu Janowi Smółce, pracownikowi MOKSiR w Chrzanowie Panu Michałowi Stępakowi, oraz Kwartetowi VOCALISSA, Konradowi Ścieburowi, Bartoszowi Lachowi za wspaniały, pełny profesjonalizmu  koncert, uczniom klas trzecich: Michalinie Dziadzio, Aleksandrze Oleksiewicz, Kamilowi Krężołkowi za kwestowanie na rzecz małej Martynki, a także Wojciechowi Kasprzykowi i Klaudii Kaszycy.

Organizatorzy:
Barbara Nosek
Mirosława Sojka