Ola nadal w grze o indeks

Ola KumalaZ radością informuję, że Aleksandra Kumala, uczennica klasy IIIA, zakwalifikowała się do części ustnej okręgowego etapu XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Temat wybrany przez nią w czasie eliminacji pisemnych (odbyły się 15.02 tego roku) brzmiał: „Jak rekwizyty (przedmioty, rzeczy) „grają” w utworach literackich (narracyjnych)? Wskaż i omów kilka przykładów”W pracy, której przyznano 56/60 punktów, Ola powołała się na opowiadanie Olgi Tokarczuk pt. „Numery” („Szafa”) oraz powieści – „Bikini” Janusza L. Wiśniewskiego, „Wybór Zofii” Williama Styrona i „Złodziejkę książek” Markusa Zusaka, wykorzystując także zagadnienia zawarte w „Książeczce o człowieku” Romana Ingardena. Test językowy oceniony został na 22.5/30 punktów. Suma uzyskanych punktów (78.5/90) plasuje ją na drugim miejscu listy najlepszych wyników okręgu małopolskiego.
Etap ustny, do którego zakwalifikowało się jedynie dwudziestu uczestników z naszego województwa, polegać będzie na obronie listopadowej rozprawki dotyczącej pamięci – „W poszukiwaniu straconego czasu. Pamięć jako mechanizm psychologiczny, zasób kulturowy i tworzywo literackie”. Odbędzie się już 8 marca.
Trzymajmy kciuki!
Iwona Ochodek-Szpak