Olimpiada Przedsiębiorczości 2014

olimpiada_przedsiebiorczosci

Hasło X Edycji: Zarządzanie zmianą

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów!

Do zdobycia indeksy szkół ekonomicznych: SGH w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu,
a także stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada to zawody trzystopniowe.

  • Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Odbędą się one 04 grudnia 2014 r. (o godz. 9:00 – 10:00) – w szkołach ponadgimnazjalnych, które zgłosiły uczestników do zawodów. Zawodnicy będą mieli za zadanie w ciagu 60 minut rozwiązać test wiedzy składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uwaga! Są punkty ujemne. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowanych zostanie ok. 1250 osób.
  • Drugi etap to eliminacje okręgowe. Odbędą się one 5 marca 2015 r.
    w siedzibach pięciu komitetów okręgowych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zadaniem zawodników najpierw będzie rozwiązanie testu. Następnie 50 osób, które rozwiążą test najlepiej, przystąpi do rozwiązywania zadań sytuacyjnych w pięcioosobowych grupach. Wyniki prac zaprezentują następnie Komisji Okręgowej. Do eliminacji centralnych zakwalifikowanych zostanie po 10 najlepszych osób z każdego okręgu.
  • Trzeci etap to eliminacje centralne. Będę one miały miejsce 9 kwietnia 2015 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodnicy będą mieli za zadanie rozwiązanie testu i napisanie eseju, a 25 osób, które rozwiążą test najlepiej wystąpi przed Komisją Centralną, przedstawiając wcześniej przygotowaną prezentację na wybrany temat z zaproponowanej przez organizatorów listy.

Możecie się przygotować jeszcze lepiej korzystając z bazy zadań z poprzednich edycji, aplikacji do interaktywnych testów oraz wielu merytorycznych treści na platformie e-learningowej olimpiady:

E-learning

Baza zadań i testów

Program i literatura Olimpiady

Zgłoszenia przyjmują do dnia 28 października br. w sali nr 18 panie profesor Mirosława Sojka i Elżbieta Tekiela.

Autor: Mirosława Sojka