Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Anglia i Szkocja czekają!

Termin wycieczki: 12.06 – 20.06. 2015 (To aż 8 dni!!!)

Zgłoszenia przyjmują mgr Anna Kozioł, mgr Monika Gołębiowska oraz mgr Aneta Mulka do 15 grudnia ( zaliczka 400 zł)

 • Odbądź podróż pełną magii i niespodzianek.
 • Przeżyj wspaniałą przygodę.
 • Stań oko w oko z potworem z Loch Ness.
 • Zobacz z promu białe klify Albionu.
 • Zobacz najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis.
 • Odwiedź średniowieczne zamki Szkocji i poczuj ich klimat.
 • Przygotuj swą przemowę na słynnym Speaker’s Corner w Hyde Parku, a wieczorem przespaceruj się wzdłuż Tamizy, rzeki, która była świadkiem wielu wydarzeń historycznych.
 • Doświadcz trzęsienia ziemi w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
 • Porównaj się wzrostem i wielkością do szkieletu diplodoka znajdującego się w holu głównym muzeum.
 • Poczuj atmosferę więzienia królewskiego Tower of London. Przedostań się do niego, podobnie jak Elżbieta I, przez Bramę Zdrajców.
 • Zobacz miejsce ścięcia żon Henryka VIII.
 • Posluchaj bicia najbardziej znanego dzwonu: Big Bena.

To wszystko, a nawet o wiele więcej możesz możesz zobaczyć z nami i z Biurem Turystyki Szkolnej Londar za jedyne 1470 zł + 40 GBP płatne w 4 ratach.

Więcej informacji u organizatorów wycieczki.

Pełny program wyjazdu znajduje się na stronie internetowej www.londar. pl

Program wycieczki:

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki przed szkołą (o ustalonej godzinie) ; wyjazd; przejazd przez Niemcy, Belgię i Francję.

2 dzień

Przekroczenie Kanału La Manche rano promem lub tunelem. Przejazd do Londynu. Rozpoczęcie zwiedzania stolicy Anglii(pieszo i metro): Hyde Park – największy centralny park miasta. Łuk i pomnik Wellingtona – pogromcy Napoleona pod Waterloo. Green Park – dawne ogrody królewskie. Pałac Buckingham – najważniejsza rezydencja królewska ze słynną gwardią w niedźwiedzich czapach. Victoria Memorial – pomnik królowej Wiktorii. The Mall – główna aleja defiladowa. St. James Palace – dawna rezydencja królewska. Trafalgar Sq. i kolumna Nelsona. National Gallery – jedna z najciekawszych galerii obrazów na świecie, a w niej m. in. słynne Słoneczniki Van Gogha. Leicester Sq., Soho i Dzielnica Chińska. Piccadilly Circus – najruchliwsze miejsce w Londynie. Muzeum Historii Naturalnej – pierwsze muzeum tego typu na świecie ze wspaniałą ekspozycją dinozaurów, symulacją trzęsienia ziemi i wieloma innymi atrakcjami. Monument – pomnik upamiętniający Wielki Pożar Londynu z 1666 r., który strawił 3/4 miasta. Londyn Bridge – najstarszy most na Tamizie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer wzdłuż Tamizy, ze wspaniałymi widokami na City i Tower Bridge. Wyjazd z Londynu. Przyjazd na nocleg w hotelu turystycznym typu F1.

3 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Wyjazd z hotelu i przejazd do Yorku. Tu kilkugodzinne zwiedzanie średniowiecznej starówki, a w niej m. in. Merchant Adventurer`s – najstarszy zachowany w Anglii budynek gildii kupieckich, The Shambles – średniowieczna uliczka rzeźnicza, York Minster – największa gotycka katedra w Europie, pomnik Konstantyna Wielkiego – postawiony w miejscu jego koronacji na cesarza Rzymu, spacer po murach okalających starówkę miasta, Wieża Clifforda – zachowana część zamku, z której rozpościera się piękna panorama miasta. Obiadokolacja. To piękne miasto wciąż utrzymuje atmosferę średniowiecza. Przejazd w kierunku Szkocji. Po drodze mijamy Newcastle – największe miasto północnej Anglii oraz pozostałości Wału Hadriana z II w. n.e. Punkt widokowy na granicy angielsko-szkockiej i przejazd na nocleg w hostelu młodzieżowym już w Szkocji lub hotelu turystycznym F1.

4 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji zwanej również Atenami Północy. W tym czasie zobaczymy m. in. Royal Mile – drogę królewską łącząca Pałac Holyrood z Zamkiem Edynburskim, Katedrę St. Gile`s – gdzie odbywały się koronacje królów Szkocji, Princess Street – główną ulicę handlową, Galerię Narodową, Scott Monument. Przejazd w kierunku historycznego miasta Perth, gdzie zobaczymy m.in. średniowieczny most nad rzeką Tay, katedrę, Fair`s Maid Mouse. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w hostelu młodzieżowym.

5 dzień

Śniadanie w hotelu. Przejazd przez malownicze doliny Grampianów do Inverness . Krótkie zwiedzanie miasta – stolicy północnej Szkocji, a w nim m. in. Zamek Inverness. W tym historycznym miejscu szekspirowski Makbet miał zamordować Duncana. Przejazd z Inverness nad Loch Ness, gdzie według legendy przebywa potwór Nessie. Nad tym jeziorem zobaczymy przejazdem ruiny słynnego zamku Urquhart oraz dalej piękny kamienny most nad wodospadami Morriston. Przejazd wzdłuż Wielkiej Doliny i Loch Lochy do Fort William, stolicy gór Szkocji. Nad miastem góruje najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii Ben Nevis. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w hostelu młodzieżowym w pobliżu lub hotelu turystycznym F1.

6 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również nie mniej słynny pociąg do Hogwarthu. W programie dodatkowym zwiedzamy pobliską destylarnię whisky. Przyjazd do uroczego portu Oban. Tam krótki spacer promenadą nadmorską. Przejazd górskimi wąwozami i nad jeziorami (Loch Awe, Loch Etive) do Stirling. W Stirling godzinne zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy m. in. Kościół Św. Krzyża, gdzie koronowany był król Szkocji Jakub VI, potężny Zamek Stirling górujący nad miastem i doliną, średniowieczny Areszt Miejski i Argyll`s Lodging – siedzibę lordów Argyll. Przejazd do Glasgow (w godz. 20-21). Na trasie przerwa na posiłek z biura. W Glasgow krótka wizyta: Provand`s Lordship – najstarsza (XV w.) zachowana siedziba burmistrza, Katedra św. Munga – legendarnego założyciela miasta, wioska uniwersytecka. Nocny przejazd na południe Anglii.

7 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Rano wjazd do Londynu. W Londynie zaczynamy zwiedzanie (pieszo i metro) od Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud lub Muzeum Brytyjskie (słynne mumie egipskie). Oxford Street – słynna arteria handlowa. Stamtąd pod Parlament i Big Ben. Następnym punktem programu będzie Waterloo Bridge na Tamizie z widokiem na Oko Londynu, które jest najwyższym (135 m.) i ruchomym punktem widokowym miasta w stolicy Anglii. Dalej przejdziemy aleją Whitehall, przy którym znajdują się siedziby ministerstw. Po drodze mijamy słynne Downing Street 10 – dom premierów Wielkiej Brytanii. Zaraz obok znane miejsca: budynek Admiralicji i Konna Królewska Gwardia. Stary budynek Scotland Yardu i Pub Sherlocka Holmesa będą następnymi obiektami, które zobaczymy po drodze. Stamtąd przejazd do City – centrum finansowego Imperium Brytyjskiego, gdzie zobaczymy Bank of England, Stock Exchange – pierwszą giełdę finansową na świecie. Doki św. Katarzyny i Tower of Londyn – słynny zamek i więzienie królewskie. Ostatnim punktem programu w Londynie będzie London Bridge – wizytówka miasta. Wyjazd z Londynu ok godz. 19.00. Przeprawa przez Kanał La Manche promem lub tunelem.

8 dzień

Przejazd przez Belgię, Niemcy w kierunku granicy niemiecko-polskiej. Przyjazd na miejsce wieczorem.

Cena obejmuje:

 • realizacja programu,
 • noclegi wg programu.
 • posiłki wg programu,
 • ubezpieczenie NNW (do 5 000 PLN) i KL (do 8 000 euro),
 • przeprawy promowe lub Eurotunelem,
 • opieka pilota-przewodnika,
 • przejazd na trasie wycieczki autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, wideo).

Termin: do uzgodnienia

Uwaga! Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu i metra – łącznie ok. 40 GBP.

My już mamy zdjęcie z ulubioną postacią w Muzeum Figur Woskowych,
a Ty?

1

Monika Gołębiowska
Anna Kozioł
Aneta Mulka