Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów, burza mózgów, której celem jest opracowanie projektów, podzielenie się nimi, a następnie ich realizacja. W konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego. Za słowem przedsiębiorczość kryje się całe spektrum postaw i cech charakteru.

To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Miło mi poinformować, że uczniowie klasy 1b w dniu 21 listopada 2014 roku uczestniczyli w warsztatach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014 pod hasłem przewodnim „Krótki kurs przedsiębiorczości”. Warsztaty przeprowadzone zostały w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie przez Panią Barbarę Tomaszek i dotyczyły: komunikacji i negocjacji, predyspozycji przedsiębiorcy, możliwości rynku pracy i edukacji.

Mirosława Sojka