Wycieczka do Warszawy

W dniu 18.11.2014, my, uczniowie klas 3b i 2c wraz z nauczycielami
mgr Bogusławą Kidawską, mgr Elżbietą Tekielą oraz mgr Maciejem Majcherczykiem wzięliśmy udział w wycieczce do Warszawy. Odwiedziliśmy cieszące się ogromną popularnością Centrum Mikołaja Kopernika. Jest to największe centrum nauki w Polsce, mające na celu zachęcenie ludzi do zaangażowania się w poznanie i zrozumienie świata. Gdy tylko weszliśmy na halę, mogliśmy poczuć niesamowitą atmosferę. Od razu naszą uwagę przykuł mówiący do zwiedzających robot.
Na zwiedzanie wystaw poświęciliśmy ponad 3 godziny. W Strefie światła, która jest galerią fabularyzowaną, znajdował się symulator, dzięki któremu mogliśmy wciągnąć się w intrygującą historię kryminalną, wczuć się w rolę przestępcy lub śledczego. Rozwiązując kolejne eksperymenty przekonaliśmy się jak łatwo oszukać nasze zmysły. Zauważyliśmy także, jakie są przejawy i skutki funkcjonowania praw fizycznych w różnorodnych zjawiskach obserwowanych w przyrodzie i działalności człowieka. Wielu z nas spędziło czas w Majsterni, gdzie podejmowali wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku, takie jak: słomki, papier, spinacze, gumki.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium Niebo Kopernika, w którym oglądaliśmy kilkanaście milionów gwiazd oraz godzinny film historyczny o samolotach w nowoczesnej technologii fulldome.

Ostatnią atrakcją był Stadion Narodowy. Zwiedziliśmy go trasą piłkarza. Dzięki temu poczuliśmy przedmeczową atmosferę, zobaczyli piłkarską szatnię, którą zajmowała m.in. reprezentacja Polski i Portugalii, mieliśmy możliwość zasiąść na ławce zawodników, wejść na płytę stadionu, a także do Sali konferencyjnej.

Wycieczka wywarła na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. Zdobyliśmy nową wiedzę oraz poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarze. Warto również wspomnieć, że przez cały czas panował wspaniały nastrój i wszystkim dopisywał humor.

Martyna Grondal, klasa 3b