Dzień Dziecka

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,
którzy są w potrzebie.

1 czerwca 2015 roku grupa uczniów klasy 2c w składzie:

Lider grupy:
Emila Ciołczyk

Członkowie grupy:
Kacper Cholewa
Bartosz Kawala
Jagoda Kołodziejczyk
Ilona Mnatsakanyan
Agnieszka Nalepa
Patryk Przyjemski
Hubert Rak
Michał Reszka
Dagmara Sygnat

w godzinach popołudniowych odwiedziła wychowanków Świetlicy Terapeutycznej w Stelli (Centrum Usług Socjalnych). Uczniowie w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce opracowali przedsięwzięcie szkolne polegające na zaplanowaniu, przygotowaniu i zorganizowaniu Dnia Dziecka. Zespół pod przewodnictwem Lidera w sposób profesjonalny przygotował gry, zabawy, konkursy oraz poczęstunek (ciastka, ciasto upieczone przez grupę uczniów). Dzieci ze świetlicy brały udział w wielu konkursach wygrywając wspaniałe nagrody pozyskane zarówno od uczniów II LO jak i sponsorów.

Młodzi ludzie biorący udział w przedsięwzięciu poszerzyli wiedzę dotyczącą planowania, organizowania, kontrolowania, pracy w zespole, delegowania zadań, jak również wiedzę dotyczącą cech osoby przedsiębiorczej takich jak: odpowiedzialność, systematyczność, stanowczość, rzetelność, empatia (cecha tak bardzo ważna w dzisiejszych czasach). Teorię zastosowali w praktyce.

Uczniowie przygotowali przedsięwzięcie perfekcyjnie czym wzbudzili podziw w oczach personelu opiekuńczego świetlicy jak i jej wychowanków. Obiecali dzieciom, że przyjadą do nich jeszcze w tym roku

UCZNIOM – DZIĘKUJĘ ZA POMYSŁ I JEGO WSPANIAŁĄ REALIZACJĘ

Bardzo gorąco dziękuję również pani Barbarze Nosek za osobiste zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie.

Mirosława Sojka