Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

„Witaj majowa jutrzenko…”

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w II LO im K. K. Baczyńskiego

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, a drugiej na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Występ wzbogacony został inscenizacją i pieśniami patriotycznymi.
Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez młodzież. Głównym celem apelu było wyrobienie wśród młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się wolna Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.
Program uroczystości został przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką profesorów: Izabeli Ciołczyk, Agnieszki Rusek, Eweliny Furmanik i Jerzego Jury.

Izabela Ciołczyk