Wspomnień czar

25 lat naszej szkoły skłania do wspomnień.
Festiwal Nauki to ważna edukacyjna impreza odbywająca się w naszej szkole od 2011 roku. Wspólnie z panią Anetą Mulką organizujemy festiwal, który miał już V edycji.Cechą wspólną jest zawsze część konkursowa i wykładowa oraz prezentacja w języku angielskim.
Każdy festiwal miał znamienitych gości między innymi : pracownicy Uniwersytetu Śląskiego dr Jagna Karcz, dr Marian Biczycki, dr hab Weronika Rupik oraz dietetyk mgr Paulina Jamrozik, pani Katarzyna Siata przewodnicząca Małopolskiej sieci szkół promujących zdrowie, pan Piotr Grzegorzek, pani Mirosława Halbina i wielu innych.
Tematyka festiwali była zróżnicowana: Mikroskopia elektronów, Transplantacje, Europejski Kodeks do Walki z Rakiem, Chronione gatunki roślin i zwierząt w powiecie, Tradycje narodowe. Festiwale rozwijają wiedzę uczniów, pogłębiają znajomość języka angielskiego i podnoszą prestiż naszej szkoły
Przed nami kolejny VI Festiwal Nauki już 11 stycznia 2017 roku, tematyką będą doświadczenia biologiczne -chemiczne a jednym z gości dr Małgorzata Krzeczkowska pracownik Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Mirosława Przeworowska-Kawala
Aneta Mulka