Finał akcji SZLACHETNA PACZKA

 

Finał akcji SZLACHETNA PACZKA 

      W dniach 7-8 grudnia 2019 odbył się ogólnopolski finał akcji. Chrzanowski magazyn SZLACHETNEJ PACZKI jak co roku – już po raz dziewiąty – mieścił się w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele II LO aktywnie włączyli się do akcji jako darczyńcy i organizatorzy.

Nauczyciele i pracownicy szkoły z pomocą uczniów przygotowali dary dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. W paczkach znalazła się odzież, żywność, środki czystości i zabawki. Dary zostały pięknie spakowane i przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Trzebini, skąd wolontariusze zawieźli je do „naszej” rodziny. Sprawiły one wielką radość obdarowanym i będą dla nich dużą pomocą i wsparciem.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej szkolnej Paczki za wkład finansowy, okazane serce i zaangażowanie.

W sobotę i niedzielę nasza szkoła tętniła życiem i pozytywną energią, w czym również mieli swój udział nasi nauczyciele i uczniowie. Pomagaliśmy wolontariuszom w przygotowaniu i pracy magazynu Szlachetnej Paczki, czyli przyjmowaniu darów od darczyńców i przekazywaniu ich potrzebującym rodzinom na terenie Chrzanowa i okolicznych miejscowości. Dzięki sprawnej pracy wolontariuszy dziesiątki paczek szybko trafiły do adresatów.

     Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zdecydowali się poświęcić swój wolny czas, żeby dołączyć do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI.

Ewa Dzierwa
Ewelina Furmanik
Lilianna Zaręba