Spotkanie z synem rotmistrza Witolda Pileckiego

17 września 2014 roku uczniowie klasy trzeciej poznający historię na poziomie rozszerzonym pod przewodnictwem mgr Jerzego Jury uczestniczyli w spotkaniu z synem rotmistrza Witolda Pileckiego – Andrzejem, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

Spotkanie było poprzedzone wykładem, który przeprowadził p. Mieczysław Potejko, przybliżając postać i perypetie polskiego bohatera. Dzięki niemu każdy z uczniów zdobył podstawową wiedzę i zaproszony gość mógł skupić się na bardziej osobistych wspomnieniach związanych ze swoim ojcem. Przez blisko 2 godziny uczniowie z chrzanowskich liceów słuchali historii o której nie można przeczytać w podręcznikach.

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele IV Szwadronu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, oraz wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek.

Uczeń klasy 3e
Jan Zając