„Ale krwi nie odmówi nikt…”

Dnia 12.05.2015 r. odbyła się w auli Starostwa Powiatowego w Chrzanowie uroczysta akademia z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystość została przygotowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego.

Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o walce Polaków w czasie drugiej wojny światowej. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu, nastąpiło wręczenie pamiątkowych orderów, dyplomów i podziękowań weteranom i ich rodzinom. Po wyróżnieniach władze Chrzanowa wygłosiły krótkie przemówienia dziękując tym, którzy walczyli o naszą wolność.

W części artystycznej, uczniowie wraz z nauczycielami, przygotowali wzruszającą część poetycko-patriotyczną (pieśni i wiersze) oraz prezentację multimedialną.

Spotkanie zakończyło się minutą ciszy – hołdem złożonym pamięci uczestników tamtych wydarzeń.

Akademia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez weteranów, władze miasta i uczniów.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom na uroczystość.

Organizatorzy: Izabela Ciołczyk, Agnieszka Rusek, Ewelina Furmanik, Jerzy Jura, Aneta Solińska, Agnieszka Makuch

Izabela Ciołczyk