Finał akcji SZLACHETNA PACZKA

W dniach 11-13 grudnia 2015 odbył się finał akcji. Chrzanowski sztab i magazyn SZLACHETNEJ PACZKI tradycyjnie już mieścił się w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele z II LO aktywnie włączyli się do akcji jako darczyńcy i organizatorzy.

Paczki dla potrzebujących rodzin z naszego powiatu przygotowali:

  • klasa III A pod opieką pani Wioletty Gajdy,
  • klasy III B i III D pod opieką pań Aliny Bieniek i Mirosławy Przeworowskiej-Kawali,
  • nauczyciele i pracownicy szkoły z pomocą uczniów klas II B, I C i I A.

Wśród darów znalazły się artykuły gospodarstwa domowego, żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne, zabawki. Sprawiły one wielką radość obdarowanym rodzinom i będą dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za wkład finansowy, okazane serce
i zaangażowanie.

W piątek, sobotę i niedzielę 11-13 grudnia darczyńcy przywozili do naszej szkoły paczki, a wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI przyjmowali dary i rozwozili je do potrzebujących rodzin na terenie Chrzanowa, Libiąża i okolicznych miejscowości. Pomocą objęto 41 rodzin, do których trafiło kilkaset paczek, a także meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Wśród wolontariuszy były uczennice naszej szkoły: Karolina Kępka i Karolina Augustynek z klasy III B oraz Nikola Rębisz z klasy II G, a w pracy pomagali uczniowie klas: I A, I C, I E, II C, II D i III E oraz nauczyciele
II LO.

Pracy było sporo, ale przebiegała ona w miłej atmosferze i była dobrze zorganizowana, a radość obdarowanych rodzin pozwalała zapomnieć o zmęczeniu. Wszyscy nasi goście zgodnie twierdzili, że świetnie wywiązaliśmy się z roli gospodarzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w pracy sztabu SZLACHETNEJ PACZKI.

Ewa Dzierwa
Edyta Rokita
Lilianna Zaręba