Pro memoria

znicz

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych 26 października 2016 roku przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Grzegorz Wojciechowski oraz wiceprzewodnicząca Wiktoria Kula wraz z opiekunami panią Barbarą Nosek i Mirosławą Sojką złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie założyciela II LO w Chrzanowie prof. Mariana Romanowskiego oraz zmarłych uczniów. Ich groby znajdują się na Cmentarzu Komunalnym w Chrzanowie.

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajmy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

To nie jest nasza jednorazowa akcja, lecz całoroczne odwiedzanie miejsc ich wiecznego odpoczynku.