Upoluj swoją książkę!

Biblioteka szkolna II LO w Chrzanowie zaprasza do udziału w projekcie
„Upoluj swoją książkę”,
który odbędzie się w dniach 2-30 listopada 2017 roku.

• W ramach projektu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać
    12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
  • Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Organizatorem akcji jest Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe
    i platforma e-bookowa Woblink.com, które od czterech lat realizują inną ogólnopolską akcję, promującą czytelnictwo „Czytaj PL”.
  • Projekt w promocji czytelnictwa wykorzystuje nowe technologie i popularyzuje różne formy książki elektronicznej oraz kreuje modę na czytanie wśród młodzieży poprzez ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu.
  • Nasza szkoła otrzyma 3 specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formacie
    e-book i audiobook.
  • Projekt będzie wsparty kampanią promocyjną z udziałem polskich youtuberów. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
  • Czytelniku szukaj w listopadzie plakatów z logo projektu i zapoluj na swoją książkę!

Do czytania zapraszają nauczyciele bibliotekarze!

Barbara Nosek