Chcą ratować innym życie-X akcja rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

20 marca w naszej szkole obyła się kolejna, już X akcja rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. W akcji uczestniczyli: Henryk Siegert – przedstawiciel Fundacji Przeciwko Leukemii, dr hab. Leszek Kauc z Firmy Medigen oraz dwóch realnych dawców: Maciej Górniś i Kamil Siga.

Podczas spotkań z młodzieżą p. Henryk Siegert przedstawił w jaki sposób przebiega transplantacja szpiku kostnego oraz proces doboru dawców, natomiast dawcy mówili, jak w praktyce przebiega pobranie szpiku – u obydwu odbyło się to metodą separacji komórek z krwi obwodowej.

Podczas akcji rejestrowali się także uczniowie trzebińskich szkół: m.in. Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych i Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych.

Łącznie zostało zarejestrowanych 77 osób. Mamy nadzieję, że zorganizowana przesz nas akcja pomoże uratować niejedno ludzkie życie. Wszystkie osoby wykazały się wielką odwagą i jeszcze większym sercem!
Dziękujemy za udział!

Relację z naszej akcji można oglądać na stronie Przełom Online: