SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY W JĘZYKU SHAKESPEARE’A

Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI I PROZY W JĘZYKU SHAKESPEARE’A

Cele konkursu:

• Rozbudzanie zainteresowania literaturą anglojęzyczną
  • Upowszechnianie znajomości literatury anglojęzycznej wśród młodzieży
  • Rozwijanie zdolności językowych
  • Rozwijanie zdolności artystycznych
  • Podnoszenie kultury słowa
  • Promocja naszej szkoły i jej utalentowanych uczniów

Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.
  2. Każdy uczestnik prezentuje dwa utwory w języku angielskim: poezję i prozę (fragment większego utworu lub krótkie opowiadanie).
  3. Maksymalny czas prezentacji utworów wynosi 7 minut.
  4. Prezentowane utwory zostaną ocenione przez jury w następujących kategoriach:
    • dobór repertuaru (wartości literackie utworu, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatora);
    • interpretacja tekstu;
    • kultura słowa;
    • ogólny wyraz artystyczny.
  5. Laureaci konkursu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy w Języku Shakespeare`a, organizowanym przez Szkołę KSW w Libiążu.

Terminarz konkursu:

• przyjmowanie zgłoszeń uczniów do konkursu szkolnego: do 20 lutego 2020;
  • konkurs szkolny odbędzie się w poniedziałek 24 lutego 2020 o godzinie 13.00 w sali nr 30;
  • konkurs powiatowy odbędzie się w Szkole KSW w Libiążu 13 marca 2020.

Zgłoszenia przyjmują i informacji o konkursie udzielają nauczycielki języka angielskiego:

• mgr Ewa Dzierwa
  • mgr Marta Koszowska

Zapraszamy do udziału w konkursie!