Obóz Szkoleniowy klasy mundurowych – Zawoja 2021

Zawoja 2021

Pierwszy dzień obozu szkoleniowego kadetów z klasy 2e dobiega końca. Tematy realizowane na dzisiejszych zajęciach :

– praca manualna z bronią długą,

– zajęcia z techniki samoobrony,

– ładowanie magazynków na czas,

– składanie i rozbieranie broni AK 47 na czas,

– musztra,

– praca manualna z bronią krótką.

Pogoda dopisała więc wszystkie pododdziały spotkały się na kolacji przy ognisku.

Dzień drugi.

Po porannym apelu kadeci rozpoczęli drugi dzień szkolenia. Obejmowało ono :

– zieloną taktykę czyli rodzaj taktyki specjalnej dotyczący działań prowadzonych w terenie niezurbanizowanym. Jej zasadniczymi elementami są patrolowanie, obserwacja, zasadzki i inne metody działań ofensywnych,

– doskonalenie umiejętności strzelniczych na trenażerze,

– rzut granatem ćwiczebnym,

– musztrę z bronią.

Na zakończenie dnia młodzież wysłuchała wykładu pt. „Uzbrojenie i umundurowanie żołnierza wojska polskiego w latach 1939-1945”.

Oto nasi kadeci w akcji !

Ostatni dzień szkolenia kadeci sądzili na strzelnicy Klubu Strzeleckiego LOK w Suchej Beskidzkiej. Mieli możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich z broni:

-M-4,

-pistoletu MCM MARGOLIN.

Zajęcia prowadzili instruktorzy, mający za sobą długoletnią służbę i doświadczenie w szkoleniu młodzieży.

Gratulujemy postawy i ukończenia kursu.

Sylwia Rychter

Jacek Palka