Miej oczy szeroko otwarte…

Młodzież II LO od wielu lat współpracuje z Warsztatami Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie. Cyklicznie odbywają się spotkania integracyjne z podopiecznymi Fundacji, które są wcześniej przygotowywane w szkole. Młodzież stara się nawiązać kontakt poprzez wspólne zabawy zespołowe, śpiewanie piosenek, pieczenie kiełbasek, sesje fotograficzne, tańce i biesiadowanie.

Spotkania uczą nas akceptacji inności i kształtują wrażliwość. Wszak miarą człowieczeństwa jest empatia i umiejętność otwarcia oczu na problemy, z którymi borykają się osoby spotykane przez nas na co dzień.

W tym roku dnia 28 września wybrani uczniowie klas drugich odwiedzili naszych znajomych z Fundacji. Prezentujemy poniżej fotoreportaż ze spotkania.

Alina Bieniek
Monika Majcherczyk