Projekt Korba 2013

2013-03-19_2140W imieniu Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS pragnę serdecznie zaprosić uczniów do udziału w piątej edycji Projektu Korba. Inicjatywa ta jest skierowana do ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat), którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym swojego regionu oraz zależy im na poszerzaniu własnych horyzontów. Projekt kierujemy również to osób, które mają potencjał, ale nie miały okazji sprawdzić się w tego typu inicjatywie.

Celem Projektu Korba jest rozwijanie kompetencji obywatelskich wśród młodych ludzi, którzy chętnie podejmują działania w swoim otoczeniu: sąsiedztwie, szkole czy mieście. Pragniemy poprzez warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, konsultacje z ekspertami, a także możliwość realizacji własnego projektu sprawić, by uczniowie zdobyli niezbędne umiejętności liderskie i w przyszłości mogli realizować ambitne społeczne projekty na rzecz swojego środowiska. Dotąd w Projekcie Korba swoje kompetencje rozwinęło 451 liderów (w tym 201 finalistów), którzy zrealizowali 172 projekty angażując 12 831 uczestników i trafiając do 150 000 odbiorców w lokalnych środowiskach. Udział w Projekcie Korba jest całkowicie bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i dla ich Szkół i Opiekunów.

Młodzieży oferujemy:

  • Udział w unikalnych sesjach warsztatowych i atrakcjach dodatkowych,
  • Wsparcie ekspertów przy realizacji autorskich projektów społecznych,
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • Możliwość dołączenia do liderskiej społeczności zrzeszającej wybitnych młodych ludzi,
  • Udział w uroczystej Gali pn. Forum Liderów Młodzieżowych z udziałem znamienitych gości,
  • Certyfikaty i upominki dla wszystkich uczestników,
  • Medal i prestiżowy tytuł “LIDER / LIDERKA 2013” oraz nagrody rzeczowe – dla najwybitniejszych uczestników (w zeszłych latach były to iPody, PlayStation, sprzęt multimedialny).

Patronatem honorowym Projekt objęli: Krajowa Izba Gospodarcza, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, PKPP Lewiatan, Marszałek Województwa Małopolskiego, Marszałek województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Opole, Prezydent Miasta Krakowa, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Naszymi partnerami są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach, Stowarzyszenie SIEMACHA – największa polska organizacja pozarządowa pracująca systemowo z dziećmi i młodzieżą, Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, zaś ambasadorami m.in. Magdalena Piekorz – reżyserka filmowa i Piotr Gutkowski – lider grupy Indios Bravos.

Termin nadsyłania zgłoszeń przez kandydatów mija 7 kwietnia 2013 roku. Szczegółowe informacje o projekcie i zasadach rekrutacji znajdą Państwo w na stronie www.projektkorba.pl.

Uczniowie, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w Projekcie proszeni są o zgłoszenie się do pani Mirosławy Sojki do dnia 03 kwietnia 2013 roku. 

Autor: Mirosława Sojka

PROJEKT KORBA 2013, informacje szczegółowe