Tydzień Dla Oszczędzania

Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła została zgłoszona do akcji Tydzień Dla Oszczędzania. To ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Związana jest ona ze Światowym Dniem Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi 31 października. W tym roku organizowana jest już po raz siódmy.

Organizatorem akcji „Tydzień dla Oszczędzania” jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy (www.kronenberg.org.pl). Rozpoczęła ona działalność w 1996 r., w 125. rocznicę powstania Banku Handlowego w Warszawie S. A. (Citi Handlowy). Od 17 lat inspiruje do działania, wspierając inicjatywy realizowane na rzecz dobra publicznego. Działania Fundacji skupiają się na dwóch głównych obszarach programowych, jakimi są edukacja i rozwój lokalny.

31 października jest dniem, w którym na całym świecie odbywają się akcje społeczne promujące oszczędzanie jako naturalną i racjonalną ludzką postawę, jako niezbędny nawyk prowadzący do wzrostu zamożności obywateli i całego społeczeństwa.

W naszej szkole w wyżej opisaną akcję zaangażowała się grupa uczniów klasy 2a:

 • Martyna Legutko,
 • Kamila Wierzbic – Lider Grupy,
 • Kamil Chmura,
 • Mateusz Pałka.

Lider Grupy w najbliższym czasie poda szczegółowe informacje dotyczące akcji, jaka zostanie przeprowadzona w naszej szkole. Na początek zapraszamy Was serdecznie na stronę internetową naszego liceum gdzie pojawią się referaty na następujące tematy:

 1. Oszczędzanie jest proste – wystarczą dobre chęci.
 2. Oszczędzania można się nauczyć.
 3. Oszczędzanie pomaga spełniać marzenia.
 4. Oszczędzanie to nauka cierpliwości.
 5. Zanim zainwestujesz – sprawdź i oceń ryzyko!
 6. Inwestując rozsądnie – pomnażasz swoje oszczędności.
 7. Oszczędzanie to cecha ludzi z wyobraźnią.
 8. Zanim zdecydujesz się kupić jakąś rzecz, pomyśl, czy naprawdę jej potrzebujesz.

W miesiącu październiku zostaną przeprowadzone w klasach prezentacje multimedialne przybliżające ideę akcji.

Organizatorzy w ramach w/w akcji zachęcają młodzież do wzięcia udziału w:

1. Konkursie blogowym – uczniowski blog na temat finansów osobistych musi zostać założony do 7 października, by spełnić warunek formalny – prowadzenie przez 28 dni. Po szczegóły zapraszamy na stronę: http://tdo.edu.pl/pl/?id=107. Przygotowaliśmy także narzędziownik dla blogerów, który znajduje się tu: http://tdo.edu.pl/pl/?id=111&slide=3

2. Konkursie w grze „Pierwszy Milion” – między 10 a 24 października rusza konkurs dla najlepszego gracza w grze „Pierwszy milion”. Najlepszy otrzyma 3000 zł! Po szczegóły zapraszamy tu: http://tdo.edu.pl/pl/?id=109&slide=3

Zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Tygodnia dla Oszczędzania poprzez różnego rodzaju aktywności. Nie zabraknie także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami w naszej szkole! 

Życzymy uczniom powodzenia!

Opiekun Grupy – Mirosława Sojka
Lider Grupy – Kamila Wierzbic