III edycja „Chłopskiej Szkoły Biznesu”

Uczniowie klasy 2a, realizujący przedmiot Ekonomia w praktyce, zostali zakwalifikowani do międzyszkolnej rozgrywki uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski, III edycji „Chłopskiej Szkoły Biznesu” organizowanej w ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych, której celem jest promocja przedsiębiorczości społecznej i idei spółdzielczości.
09 kwietnia 2014 roku  szkołę odwiedzili przedstawiciele Akademii Rozwoju Ekonomii Społecznej w Krakowie.

W trakcie wizyty uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu „Ekonomia społeczna na START”, który wyjaśnił im czym są przedsiębiorstwa społeczne, pokazując jednocześnie wzorcowe ich przykłady z Małopolski. Finalizacją zajęć  była rozgrywka gry  „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Z 11 zespołów (2-osobowych) biorących udział w grze wyłoniono zespół, który uzyskał największą liczbę punktów (28). Są to: Kamil Chmura i Jakub Tworzydło. Wyłoniona 2-osobowa drużyna będzie reprezentowała naszą szkołę w finałowych rozgrywkach, które odbędą się 20 maja w Krakowie.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Trzymamy kciuki i życzymy wygranej rozgrywki!