Ogólnopolska akcja świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA

Ogólnopolska akcja świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA

http://www.szlachetnapaczka.pl/


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w akcji jako darczyńcy i wolontariusze.

Wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI to osoba, która:

* bierze udział w szkoleniach,

* odwiedza potrzebujące rodziny i razem z liderem regionu podejmuje decyzję o włączeniu ich do projektu,

* pomaga w znalezieniu darczyńców dla rodzin ze swojego rejonu,

* kontaktuje się z darczyńcą i wspiera go w przygotowaniu pomocy,

* dostarcza paczki do rodzin, a darczyńcy wysyła relację z wręczenia paczek rodzinie.

Żeby zostać wolontariuszem, trzeba zarejestrować się na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/superw w zakładce Zostań SUPERW PACZKI. Rekrutacja wolontariuszy kończy się 31 października.

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.

O potrzebach tych darczyńca dowie się z opisu rodziny w bazie. Następnie, w trakcie finału projektu dostarczy Paczkę do magazynu, aby wolontariusze mogli przekazać ją wybranej przez darczyńcę rodzinie. Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia Paczki, z której dowie się, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z klasy lub z pracy. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Internetowa baza z opisami rodzin zostanie otwarta  w listopadzie.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów, żeby włączyli się do akcji jako darczyńcy.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI odbędzie się w dniach 9-11 grudnia. Chrzanowski sztab i magazyn akcji tradycyjnie już będzie działał w naszej szkole. W listopadzie zwrócimy się z prośbą o pomoc do nauczycieli i uczniów, którzy zechcą uczestniczyć w organizacji finału.

W naszej szkole informacji na temat SZLACHETNEJ PACZKI udzielają:

  • prof. Ewa Dzierwa
  • prof. Alina Bieniek
  • prof. Lilianna Zaręba
  • Aleksandra Rozbicka z klasy III G

Ewa Dzierwa