X Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w j. angielskim i j. niemieckim

Dnia 16 grudnia odbył się X Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim oraz Niemieckim. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół ponadgimnazjalnych oraz z dziewięciu gimnazjów. Uczestnicy rywalizowali śpiewając w j. angielskim lub w j. niemieckim.

Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący mgr Ireneusz Stańczak  – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie, mgr Donata Wiącek – nauczycielka Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia
im. Janiny Garści w Chrzanowie, mgr Anna Kropidłowska – dyrektor Szkoły Językowej Babel Port, mgr Agata Żywińska – nauczycielka języka niemieckiego oraz pan Mirosław Witoń, kierownik Dworu Zieleniewskich,  dzięki którego uprzejmości nasz konkurs może odbywać się w tych wspaniałych murach.

W tym roku uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom dlatego jury miało wyjątkowo trudne zadanie wyłonienia najlepszych wykonawców.

W kategorii szkoły gimnazjalne j angielski :

• I miejsce zajęła Anna Suruło ‘Something about December’
    z Gimnazjum nr 3 w Trzebini opiekun: mgr Monika Marcela.
  • II miejsce zajęła Julia Biskup ‘ Santa Claus is coming to town’ z Gimnazjum nr 1 w Trzebini opiekun: mgr Anna Kozioł-Pilaszek.
  • III miejsce zajął duet Weronika Nowicka i Patrycja Kędziora z Zespołu Szkół nr 2 w Chrzanowie opiekun: mgr Katarzyna Wróblewska.

Wyróżnienia otrzymali: Barbara Chmiel z Zespołu Szkół  w Nowej Górze opiekun: mgr Joanna Rzepecka Kasprzyk oraz Emilia Bolek z Gimnazjum nr 1
w Trzebini opiekun: mgr Anna Kozioł- Pilaszek.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne j. angielski:

• I miejsce zajął zespół Karolina Świstak i Joanna Kawala z Liceum Ogólnokształcącego KSW w Libiążu, opiekun: mgr  Katarzyna Zamarlik.
  • II miejsce zajęła Julia Latko z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, opiekun: mgr Agnieszka Wójcik.
  • III miejsce zajęła Ewelina Trębacz z II Liceum Ogólnokształcącego
    w Chrzanowie, opiekun: mgr Elżbieta Gut.

Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Łabuz z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie oraz zespół ‘ Snowflakes’ z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie opiekun: mgr Aneta Mulka

W kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne j. niemiecki:

• I miejsce zajęła Barbara Chmiel z Zespołu Szkół w Nowej Górze opiekun: mgr Beata Chmielewska – Skorus.
  • II miejsce  zajął zespół z Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie
    opiekun: mgr  Joanna Wójcik
  • III miejsce zajął duet Oliwia Milli i Olga Patyk z Gimnazjum nr 1
    w Chrzanowie opiekun: mgr Joanna Wójcik.

Wyróżnienie otrzymali Agnieszka Rusek i Grzegorz Rusek z Zespołu Szkół
w Libiążu opiekun: mgr Ewa Piotrowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział!!!

Dziękujemy również fundatorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Chrzanowie, wydawnictwu Oxford , wydawnictwu Macmillan oraz Szkole Językowej Babel Port z Chrzanowa.

Aneta Mulka