Biznesplan? To nie takie trudne!

Pragnę poinformować, że uczniowie klasy 2a w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce będą poszerzali swoją wiedzę dotyczącą konstruowania biznesplanu poprzez udział w projekcie „Biznesplan? To nie takie trudne!”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z Gdyni oraz NBP. Uczniowie rozpoczęli pierwsze zajęcia 26 stycznia br. i będą one trwały do 11 maja br. Podsumowaniem projektu będzie przygotowanie biznesplanu przez zespół 3 lub 5 uczniów na podstawie szablonu zawartego w podręczniku „Od oszczędzania do inwestowania we własny biznes” (każdy uczeń otrzymał podręcznik od organizatorów projektu) i udział w konkursie pt. „MÓJ BIZNES REGIONALNY”, którego organizatorem jest SKEF z Gdyni oraz Narodowy Bank Polski w ramach edukacji ekonomicznej. Na konkurs zostanie wybrany jeden najlepszy, realny biznesplan, który będzie uwzględniał lokalne zasoby naturalne i kulturowe.

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę o łącznej wartości – 1.800,00 złUdział uczniów klasy 2a zarówno w projekcie jak i konkursie ma na celu poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, a także skierowanie ich uwagi na wykorzystanie lokalnego potencjału kulturowego i środowiska naturalnego przy planowaniu w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

Życzę Uczniom wspaniałych pomysłów na rozpoczęcie własnej działalności i trzymam kciuki :)