Po godzinach lekcyjnych czyli ” 8 marca” w II LO

8 marca za nami…. Międzynarodowy Dzień Kobiet, stał się pretekstem do integracji „płci pięknej” II Liceum.

Dziewczyny wysłuchały wykładu na temat profilaktyki raka piersi, na fantomie mogły przećwiczyć teorię.

Zasady racjonalnego żywienia, wskazały „złoty środek” w odchudzaniu. Mierzenie tkanki tłuszczowej  udowodniło niektórym, że ich problemy z wagą są wyimaginowane.
Konsultantki Oriflame i Avon’u odpowiedziały na pytania dotyczące pielęgnacji  cery, wskazały typ urody i wykonały odpowiedni dla niego makijaż. Osoby zainteresowane zgłosiły się na manicure do naszych uczennic.
Piękno uczestniczek utrwalił fotograf.
Osoby lubiące zabawy plastyczne i rękodzieło, wykonały mydło glicerynowe, nadając mu preferowany zapach i kolor.
Stawiające na aktywność fizyczną uczestniczyły w zajęciach Zumby.
Kulminacją było losowanie kosmetyków.
Na najwytrwalszych czekał popcorn i film.

Każdy pretekst do wspólnego spędzania czasu  i  zabawy, jest dobry! Znajdziemy następny!

„8 marca” zorganizowały profesorki Aneta Solińska i Mirosława Przeworowska – Kawala.

Uczniowie: Rafał Urbański, Kacper Grzywacz, Grzegorz Wojciechowski, Nikola Rębisz, Wiktoria Kula, Adrianna Leszko, Dominika Słowik, Ewa Biśta, Ewelina Trębacz.

Dziękujemy bardzo,

za przeprowadzone wykłady:

• pani dietetyk Paulinie Serafin,
  • pani Bożenie Galus,
  • pani Ewie Bigaj,
  • pani Katarzynie Szczerbie,
  • panu Karolowi Mroziewskiemu (fotograf, instruktor PMDK w Trzebini) za wykonanie zdjęć portretowych,
  • profesorce Beacie Mąsior za przeprowadzenie Zumby.

Aneta Solińska