Wizyta w Szkole Orląt w Dęblinie!

1 marca był dniem wyjątkowym, bowiem coroczne bramy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych zostały otwarte dla zwiedzających. Do Dęblina, po pokonaniu długiej trasy, kadeci z klas mundurowych II LO dotarli we wczesnych godzinach porannych, stąd nie straszne im były marcowe przymrozki. Podczas wizyty mogli zwiedzić cały kompleks, w którym na co dzień kształcą się przyszli piloci Wojska Polskiego oraz cywilnej służby lotniczej. Do dyspozycji odwiedzających otworzono symulatory lotów, m.in. samolotów serii „Bryza”, „Cessna”, „Puszczyk”, „Iskra” i „Orlik”, a także laboratorium silników lotniczych oraz bezzałogowych statków powietrznych. Nasi kadeci spróbowali również sił podczas krótkiego treningu w Laboratorium Diagnostyki Wysiłkowej. Wydarzeniem końcowym była wizyta w Hangarze Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego, gdzie został zaprezentowany sprzęt lotniczy, wykorzystywany do szkolenia przyszłych pilotów.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej i zapewniamy, że kolejną wizytę planujemy już za rok!

Justyna Rokitowska