Świetlica Środowiskowa i Terapeutyczna w Stelli

Dnia 13 czerwca br. w godzinach popołudniowych, grupa Wolontariuszy II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami Mirosławą Sojką oraz Barbarą Nosek, po raz czwarty odwiedziła podopiecznych Świetlicy Środowiskowej i Terapeutycznej w Stelli.
Tym razem nasza wizyta miała na celu wprowadzenie dzieci w Świat Bajek. Wolontariuszki: Katarzyna Franczyk (2d), Gabriela Jamrozik (2d), Dominika Gromada (2a) oraz Paulina Sztuk (2d) czytały dzieciom następujące bajki: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna na Ziarnku Grochu, Królowa Śniegu.
Następnie przeprowadziły test dotyczący treści przeczytanych przez nich bajek. Czternaścioro dzieci, które wzięło udział w teście  otrzymało za najlepszy wynik piękne nagrody książkowe ufundowane przez panią Barbarę Nosek i Mirosławę Sojkę.
Ponadto, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Dzieci, które nie brały udziału w rozwiązywaniu testu wykonały rysunki przedstawiające postacie bajkowe, które najbardziej im się podobały i je zapamiętały. Oprócz w/w nagród dzieci ze Świetlicy otrzymały również, pozyskane od sponsora przez opiekunki, plecaki oraz peleryny w liczbie 30 sztuk. Młodzież II LO przygotowała dla dzieci także słodkie upominki w postaci słodyczy oraz ciast.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować Wychowawcom klas – pani Izabeli Ciołczyk i pani Gabrieli Woskowicz oraz ich uczniom:  Robertowi Kaczmarczykowi (1a) i Aleksandrze Spondzie (1a), Julii Kapci (2d) oraz Paulinie Sztuk (2d) za podarowane  ciasta.
Widok uśmiechniętych i zadowolonych dzieci to dla nas ogromna motywacja do dalszej współpracy i na pewno spotkamy się z nimi za rok :):):)

Barbara Nosek